Atrakcje

Pass Hotel w Zebrzydowicach może służyć jako baza wypadowa do zwiedzania pięknego Beskidu Śląskiego. Stąd bierze swój początek Wisła - królowa rzek polskich. To właśnie tu biją źródła Białej i Czarnej Wisełki, które spływając w dół zboczami Baraniej Góry, łączą się w jeden nurt.

W Zebrzydowicach można skorzystać z oferty Ośrodka Sportów Wodnych zlokalizowanego przy Zamku. Ośrodek oferuje kajaki, rowerki wodne, baseny pływające.

W odległości 300 metrów od hotelu mieści się kompleks boisk typu orlik oraz kryty basen czynny w godzinach popołudniowych. W okresie zimowym uruchamiane jest lodowisko.

http://zespzeb.zebrzydowice.pl/strona4/viewpage.php?page_id=98

Duża liczba szlaków rowerowych m.in. „Szlak zamków nad Piotrówką” pozwala na aktywny wypoczynek podczas pobytu wraz z poznaniem walorów przyrodniczych i antropogenicznych okolic.

Atrakcje turystyczne:

Powiat Cieszyński to niezwykle malownicza kraina gór i pagórków, wzniesień, leśnych ostępów, czystych rzek i potoków.
Tu, w ciszy i spokoju, można odpoczywać, regenerować swoje siły i zdrowie a także korzystać z bogatej oferty życia kulturalno – rozrywkowego.
Tutejsze szlaki turystyczne na wielu odcinkach wiodą wzdłuż granicy z Czechami i Słowacją, są doskonale oznakowane i utrzymane.
Górskie miejscowości, głównie Ustroń i Istebna, ze względu na szczególny mikroklimat i złoża solanek, są znanymi w Europie kurortami leczniczo – rehabilitacyjnymi.

Miejscowości Powiatu Cieszyńskiego są od lat ulubionym miejscem amatorów białego szaleństwa – mają oni do wyboru ponad 40 wyciągów narciarskich, działających od początku grudnia do marca, m.in. w Ustroniu, Wiśle, Brennej.
Od ponad roku tereny powiatu są szczególnie cenione przez miłośników turystyki rowerowej; w ramach działalności Euroregionu „ Śląsk Cieszyński „ wytyczono tu i przygotowano do użytku trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Bogatym walorom naturalnym towarzyszy dobre zagospodarowanie turystyczne. Obok rozbudowanej bazy noclegowej turyści mogą korzystać z licznych obiektów rekreacyjnych: boisk sportowych, kortów tenisowych, przystani kajakowych, siłowni, gabinetów odnowy biologicznej.

Chętnie odwiedzanym miejscem jest historyczny Cieszyn - szczególnie Wzgórze Zamkowe, na którym znajduje się romańska rotunda z XI w. i Wieża Piastowska z XIV w. Licznych zwiedzających przyciąga cieszyńska "Wenecja" - pełna uroku stara uliczka, położona nad brzegami potoku Młynówka. Jest to pozostałość po starej dzielnicy garbarzy i tkaczy. Wycieczki oraz turyści indywidualni spotykają się pod "Studnią Trzech Braci", upamiętniającą legendę o powstaniu miasta Cieszyna.

Secesyjny Teatr - jeden z najpiękniejszych zabytków secesji w mieście Cieszynie; powstał w 1910 r. zaprojektowany przez europejskiej sławy architektów Ferdynanda Felnera i Hermana Hermera z Wiednia. O jego secesyjnym charakterze świadczy urozmaicona dekoracja elewacji oraz piękne foyer dla publiczności. Teatr posiada obrotową scenę, podscenie dla orkiestry oraz widownię o trzech kondygnacjach i 630 miejscach.

Beskid Śląski - przyroda, klimat i góralski folklor. Na stokach Baraniej Góry (1225m) w Beskidzie Śląskim górskie potoki: Biała i Czarna Wisełka oraz Malinka łączą się w jedną rzekę Wisłę. W jej górnym biegu leżą popularne miejscowości wczasowo-uzdrowiskowe: Wisła, Ustroń, nieco niżej Skoczów i Strumień z barokowymi wieżami kościołów i ratuszy.   

Beskid Śląski to kraina przyciągająca rzesze turystów o każdej porze roku. Jest jednym z najpiękniejszych i turystycznie najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce. Ze względu na usytuowanie i panujący tu mikroklimat, Beskid Śląski stwarza wspaniałe możliwości wypoczynku i rekreacji.

Jezioro Goczałkowickie - zbiornik wody pitnej dla mieszkańców Górnego Śląska, którego brzegi sięgają terenów Strumienia i Chybia. To prawdziwy raj dla wędkarzy, miłośników ptactwa wodnego, zwierzyny, przyrody, ciszy i spokoju.

Muzea - kolekcje związane z przeszłością tej ziemi znajdziemy w pałacu Larischa w Cieszynie, kolekcje pamiątek po sławnych osobach zobaczymy w muzeach: Zofii Kossak Szczuckiej w Górkach wielkich, Św. Jana Sarkandra i Gustawa Morcinka w Skoczowie, Jana Wałacha i rodziny Konarzewskich w Istebnej. W Wiśle zachowały się zbiory obrazujących życie i kulturę górali beskidzkich. Rozwój przemysłu dokumentuje Muzeum Kuźni i Hutnictwa w Ustroniu.

Izby regionalne - w Istebnej, Koniakowie, Jaworzynce zadziwiają wszystkich pracami twórców ludowych koronkami, rzeźbami, starymi i nowszymi instrumentami górali, malarstwem na szkle, maskami, szopkami.

Galerie - połączone ze sprzedażą dzieł sztuki, rozsiane prawie po całej cieszyńskiej ziemi

Drewniane kościoły - tworzą niepowtarzalny klimat. Cenne świątynie zachowały się w Zamarskach, Nierodzimiu, Istebnej - Kubalonce, Wiśle Zameczku, Kaczycach, Kończycach Wielkich.

Zamki i pałace - barokowe, renesansowe w Kończycach Małych, Kończycach Wielkich i Zebrzydowicach, świadczą o historycznym znaczeniu tej pięknej ziemi.

Kultura duchowa - barwne stroje, muzyka, tańce, żywy folklor - fascynują.

Infrastruktura turystyczna i rekreacyjna:

Kolejka krzesełkowa - w Ustroniu 2 osobowa, długości - 1640m na Czantorię (995m n.p.m.). Stąd rozpościera się wspaniała panorama na góry i doliny.

Pod górną stacją kolejki usytuowany jest letni tor saneczkowy, cieszący się dużym powodzeniem.

Przystanie wodne - na kajakach, rowerach wodnych i łodziach można popływać na dopływach Brennicy w Brennej, stawach w Ochabach, Skoczowie, Ustroniu, Wiśle.

Sporty lotnicze - na górze Chełm w Goleszowie, górze Ochodzita w Koniakowie, Równicy w Ustroniu.

Jeździectwo - jazda konna na terenach płaskich oraz typowo górskich. Ośrodki jazdy konnej w Brennej, Goleszowie, Ochabach, Ustroniu, Cieszynie.

Wyciągi narciarskie - ponad 40 wyciągów (część z nich oświetlona i sztucznie naśnieżona). Największa ich koncentracja występuje w Wiśle, Ustroniu, Trójwsi Beskidzkiej, Brennej.

Szlaki turystyczne - to ponad 500 km wyznakowanych szlaków pieszych, rowerowych w dużej części biegnących pięknymi widokowo terenami.

Obiekt położony na szlaku do przejscia granicznego Marklowice-Petrovice w Republice Czeskiej. Dojazd - 15 minut od Jastrzębia Zdroju lub 25 minut od Cieszyna. Do granicy parę minut samochodem. Baza wypadowa do wyjazdów w góry lub przystanek przed dalsza podróżą za granice. Bogata oferta hotelowa i restauracyjna, kuchnia domowa,. Konkurencyjne ceny, miła atmosfera.

Wróć